Marcus & Martinus

Marcus & Martinus, znani również jako M&M – norweski duet pop składający się z braci bliźniaków Marcusa i Martinusa Gunnarsen (urodzeni w Trofors, Norwegia 21 lutego 2002). Wygrali Melodi Grand Prix Junior 2012.

 

23 lutego 2016 ukazał się ich debiutancki album Hei (Polski: Cześć). Album zawiera single „Plystre på deg” (Polski: „Gwizdek na ciebie”). 24 czerwca 2015, wydali singiel „Elektrisk” (Polski: „Elektryczna”), z udziałem Katastrofe. 25 września 2015, wydali singiel „Ei som deg” (Polski: „Taki jak ty”) z Innertier.

W maju 2016, duet wydał trzy single. Pierwszy, „Girls”, z udziałem Madcon, zadebiutował na miejscu 1 w Norwegii i stał się drugim singlem dążącym do top 100 w Szwecji po „Elektrisk”. Drugi i trzeci, „Heartbeat” i „I Don’t Wanna Fall in Love”, pojawiły się kilka dni po premierze „Girls”. Szli w górę z singlem „Girls” oraz singlami „Light It Up” i „One More Second”.

W listopadzie 2016 ukazał się ich pierwszy anglojęzyczny album zatytułowany „Together”. Album zawierał takie piosenki jak „Girls”, „Heartbeat”, „Light It Up” i „One More Second”. W tydzień po premierze, Together zadebiutowało na 1 w Norwegii and Szwecjii i 6 w Finlandii.